X, wcześniej znany jako Twitter, w piątek stanął w obliczu globalnej awarii, drugiej w tygodniu, ponieważ użytkownicy z całego świata zgłaszali trudności z dostępem do platformy.
Według raportu The Independent strona internetowa i jej aplikacja nie wczytały się użytkownikom na całym świecie, a wielu odwiedzających twierdziło, że widziało pusty ekran.
„Niektórzy użytkownicy widzieli także strony błędów Cloudflare – chociaż problem dotyczył samego X i nie wydawał się być powtórzeniem niedawnych problemów technicznych Cloudflare, które spowodowały wyłączenie X” – czytamy w raporcie.
Pracownicy Dawn również zobaczyli stronę błędu Cloudflare podczas próby uzyskania dostępu do witryny, podczas gdy aplikacja w ogóle się nie załadowała i wyświetlała posty sprzed kilku godzin.
Zrzut ekranu przedstawiający błąd Cloudflare, który zauważył pracownik Dawn, gdy próbował uzyskać dostęp do strony internetowej o 20:52 czasu polskiego.
Witryna śledząca Downdetector wykazała ogromny wzrost liczby zgłoszeń problemów o godzinie X o godzinie 20:15 (315 skarg), zanim spadła do 245 o godzinie 20:45.
Zrzut ekranu przedstawiający gwałtowny wzrost liczby raportów o problemach w X około 20:15 w Pakistanie.
Według Reutersa na godzinę 10:35 czasu wschodniego w Stanach Zjednoczonych (20:35 PKT) zgłoszono ponad 41 000 zgłoszeń problemów z platformą mediów społecznościowych. Według firmy Downdetector, która śledzi awarie, zestawiając raporty o stanie z wielu źródeł.
Rzeczywista liczba użytkowników, których dotyczy problem, może różnić się od wyświetlanej w serwisie Downdetector, ponieważ raporty są przesyłane przez użytkowników.
Użytkownicy w Wielkiej Brytanii zgłosili około 8 000 incydentów, a w Indiach ponad 2400 problemów.
X nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz.
We wtorek tysiące użytkowników na całym świecie zgłosiło problemy z dostępem do X, a awarie rozpoczęły się około 9:38 czasu wschodniego (19:38 PKT), a ich szczyt osiągnął ponad 28 300 zarejestrowanych problemów z platformą Elona Muska w USA, po czym według Downdetector spadło do około 700 raportów.
W Wielkiej Brytanii liczba zgłoszeń spadła do około 130 z najwyższego poziomu ponad 8 000, podczas gdy w Kanadzie problemy spadły po przekroczeniu 3200 wcześniej tego samego dnia – wynika ze strony internetowej, która śledzi awarie, zestawiając raporty o stanie z wielu źródeł.
W Pakistanie liczba skarg osiągnęła najwyższy poziom o 93 o 19:38 i spadła do czterech o 20:23.
W listopadzie 2025 r. awaria Cloudflare na krótko uniemożliwiła dostęp do X po tym, jak wadliwa konfiguracja zabezpieczeń spowodowała awarię systemu ruchu. Kilka dni później osobna awaria spowodowała, że tysiące użytkowników w USA X stało się offline.
10 marca ubiegłego roku użytkownicy w Pakistanie i na całym świecie doświadczyli awarii X. Właściciel platformy Elon Musk powiedział wówczas, że zakłócenie było wynikiem cyberataku.



