Strona główna Świat Krewni zwracają się do FO o pomoc w celu ustalenia losu członków...

Krewni zwracają się do FO o pomoc w celu ustalenia losu członków rodziny, którzy prawdopodobnie zginęli w Kuwejcie w wyniku odłamków rakiety

13
0

TOBA TEK SINGH: Krewni mężczyzny pochodzenia pakistańskiego mieszkającego w Kuwejcie, który zaginął wraz z rodziną, zwrócili się do władz o pomoc w celu potwierdzenia, czy rodzina zginęła w wypadku z udziałem odłamków rakietowych po przechwyceniu.

Muhammad Saleem, szwagier zaginionego Waqasa Ahmeda, udostępnił Dawn kopię listu, który, jak powiedział, wysłał do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W liście czytamy: „Piszę, aby zwrócić się o pilną pomoc w sprawie mojego szwagra, pana Waqasa Ahmada, który wraz z rodziną jest obecnie nie do wyśledzenia w Kuwejcie w niezwykle niepokojących okolicznościach”.

Salem powiedział w piśmie, że Waqas przebywa wraz z rodziną w Kuwejcie. „Gospodarstwo domowe składało się z pięciu osób: czterech obywateli Australii, w tym pana Waqasa Ahmada i jego żony, która jest obywatelką Egiptu”.

Następnie stwierdził, że niedawno „otrzymaliśmy telefon na WhatsAppie od osoby przedstawiającej się jako Zeeshan… która twierdziła, że ​​jest ich sąsiadem w Kuwejcie. Poinformował nas, że spotkał się z moim szwagrem na krótko przed planowanym przez pana Waqasa Ahmada wyjazdem drogowym do Arabii Saudyjskiej ze względu na pogarszającą się sytuację w zakresie bezpieczeństwa”.

„Kilka godzin później ta sama osoba skontaktowała się z nami ponownie, twierdząc, że otrzymała informacje od teścia pana Waqasa Ahmada (obywatela Egiptu). Według niego podczas podróży autostradą doszło do zdarzenia z przechwyceniem rakiety, które spowodowało, że gruz uderzył w tankowiec w pobliżu ich pojazdu, co doprowadziło do potężnej eksplozji, w której udział wzięło około dziesięciu pojazdów.

„Poinformował nas dalej, że: pan Waqas Ahmad, jego żona i ich starsza córka zmarli na miejscu. Według doniesień ich syn i młodsza córka zostali przewiezieni do szpitala, ale później zmarli w wyniku odniesionych obrażeń 31 marca 2026 r.” – czytamy w liście.

Powiedział, że kiedy „poprosiliśmy o dane szpitala lub dane kontaktowe teścia, aby zweryfikować te informacje, osoba dzwoniąca odmówiła podania jakichkolwiek szczegółów i oświadczyła, że ​​potwierdzi to później”.

„Od tego czasu nie odbierał naszych telefonów i jedynie okazjonalnie wysyłał wiadomości, nie podając żadnych dalszych informacji.[…]Nasza rodzina jest w ogromnym niepokoju i niepewności.

„Z całym szacunkiem zwracamy się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o zweryfikowanie autentyczności tego zdarzenia, pomoc w odnalezieniu oficjalnych akt ze szpitali lub władz w Kuwejcie, ułatwienie kontaktu z odpowiednimi urzędnikami lub znanymi współpracownikami rodziny oraz o dostarczenie wszelkich dostępnych informacji na temat statusu pana Waqasa Ahmada i jego rodziny” – zaapelował Salem w swoim piśmie.

Dodatkowo młodszy brat Waqasa, Zeeshan Ahmad, powiedział mediom, że Waqas pracował jako inżynier elektryk w australijskiej firmie, która kilka miesięcy temu wysłała go do Kuwejtu na pewien projekt.

„Podobno 30 marca jechał samochodem z rodziną do Arabii Saudyjskiej, aby uniknąć ataków rakietowych podczas wojny amerykańsko-izraelskiej z Iranem. Jednak szczątki pocisku, który został zniszczony w powietrzu na autostradzie, według doniesień zabiły na miejscu Waqasa, jego żonę Farah i ich 18-letnią córkę Komal. Jego 13-letnia córka Fatima i 16-letni syn Abdullah zmarli w lokalnym szpitalu w Kuwejcie” – opowiadał Zeeshan.

Powiedział, że od zdarzenia minęło 10 dni, ale ani ambasada Pakistanu, ani Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie przekazały żadnych informacji.

Zeeshan powiedział, że ostatni raz rozmawiali telefonicznie z Waqasem 27 marca i od tego czasu nie było z nimi żadnego kontaktu.

„Jego telefon jest wyłączony” – powiedział.

Zeeshan i jego matka zaapelowali do rządu, aby zwrócił się do nich z prośbą o uzyskanie informacji na temat Waqasa i jego rodziny oraz przekazał im je.

Państwa Zatoki Perskiej stanęły w obliczu ataków rakietowych podczas wstrzymanej obecnie wojny amerykańsko-izraelskiej z Iranem, gdy Teheran obrał za cel amerykańskie bazy i aktywa.

Potwierdzono, że czterech Pakistańczyków zginęło w wyniku upadku gruzu po przechwyceniu rakiet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.