Strona główna Wiadomości Donald Trump i Marco Rubio oglądają walki UFC w Miami po niepowodzeniu...

Donald Trump i Marco Rubio oglądają walki UFC w Miami po niepowodzeniu rozmów pokojowych z Iranem | UFC

13
0


Donald Trump i sekretarz stanu USA Marco Rubio wzięli udział w sobotniej gali UFC w Miami po niepowodzeniu rozmów pokojowych z Iranem po drugiej stronie świata.

Trump wszedł do Kaseya Center wkrótce po 21:00 wraz z kilkoma członkami swojej rodziny i szefem UFC Daną Whitem, który wspiera prezydenta od jego pierwszej kadencji. W pobliżu siedzieli Rubio, ambasador USA w Indiach Sergio Gor, raper Vanilla Ice i były zastępca dyrektora FBI Dan Bongino.

Pomimo spadającego poparcia i niepopularności wojny z Iranem wśród amerykańskiej opinii publicznej, Trump został porywająco powitany przez tłum, a w tle rozległa się piosenka Kid Rock. Prezydent uścisnął dłonie fanom, uśmiechnął się do kamer i przywitał zespół transmitujący UFC, w skład którego wchodził wpływowy podcaster Joe Rogan.

Gdy Trump oglądał wieczorne walki, wiceprezydent USA JD Vance mówił reporterom, że rozmowy pokojowe z Iranem w Pakistanie zakończyły się niepowodzeniem. Trump nie okazywał żadnych oznak, że myśli o konflikcie na Bliskim Wschodzie i był skupiony na bojownikach w klatce, chociaż od czasu do czasu nachylał się, aby porozmawiać z Rubio. W pewnym momencie Rubio zdawał się pokazywać prezydentowi coś na swoim telefonie. Po tym, jak Paulo Costa pokonał Azamata Murzakanowa w drugiej walce wieczoru, zawodnik podszedł, aby uścisnąć dłoń prezydentowi. Trump był w szoku, gdy Josh Hokit i Curtis Blaydes okładali się nawzajem w szczególnie krwawej walce.

Wśród członków rodziny Trumpa obecnych na tym wydarzeniu była trójka jego dzieci: Ivanka, Tiffany i Donald Jr. Mąż Ivanki, Jared Kushner, był z Vance’em w Pakistanie w związku z nieudanymi rozmowami z Iranem.

Donald Trump i Marco Rubio oglądali sobotnie walki w Miami. Zdjęcie: Julia Demaree Nikhinson/AFP/Getty Images

Trump od dawna kibicuje UFC – któremu przypisuje się pomoc w budowaniu popularności wśród młodych fanów tej organizacji – i zapowiedział galę walki, która odbędzie się tego lata w Białym Domu z okazji 250. rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca, w 80. urodziny prezydenta.

Po sobotniej gali White powiedział, że na prośbę Trumpa do czerwcowej gali dodano walkę z udziałem Hokita.

„Prezydent Trump zbudował połowę tej walki, Rogan zbudował drugą połowę” – powiedział White w nagraniu wideo w mediach społecznościowych. „Obydwaj zgodzili się i zaakceptowali walkę”.

W swoich komentarzach dla mediów Vance powiedział, że podczas rozmów z Iranem rozmawiał z Trumpem co najmniej pół tuzina razy. Wiceprezydent powiedział, że główną przeszkodą w negocjacjach była odmowa Iranu rezygnacji ze swoich ambicji nuklearnych.

„Musimy zobaczyć pozytywne zobowiązanie, że (Iran) nie będzie szukał broni nuklearnej ani nie będzie szukał narzędzi, które umożliwiłyby im szybkie zdobycie broni nuklearnej” – powiedział. „To jest główny cel prezydenta Stanów Zjednoczonych i właśnie to próbowaliśmy osiągnąć w drodze tych negocjacji”.